Fırında 5 kilo uyuşturucu!

Fırında 5 kilo uyuşturucu!

Gümrük muhafaza ekipleri, İstanbul'da iki ayrı operasyon gerçekleştirdi. Operasyonlarda uyuşturucu ve kaçak yolla yurda sokulan elektronik sigaralar ele geçirildi. CNN TÜRK Muhabiri Mücahit Topçu ve kameraman Caner Emre Kınacı'nın haberi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Fırında uyuşturucu, depoda elektronik sigaralar ele geçirildi. Gümrük Muhafaza Kaçakçılık İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, İstanbul'un farklı ilçelerinde iki ayrı operasyon gerçekleştirdi. Operasyonlardan ilki uyuşturucu ticaretine yonelikti. Habur'dan İstanbul'a sevk edilen uyuşturucu maddeler için zehir tacirleri ilginç bir yöntem bulmuştu. Yarımşar kiloluk 10 uyuşturucu paketi, fırın içerisine gizlendi. Ancak zehir tacirleri ekiplerin dikkatinden kaçamadı. Fırındaki bölmede 5 kg uyuşturucu ele geçirildi. Aramalarda narkotik dedektör köpeği de ekiplere destek verdi.

Bir diğer operasyon ise ALO 136 hattına yapılan ihbarın değerlendirilmesi üzerine gerçekleşti. Ekiplerin bir depoya düzenlediği baskında 10 bin adet elektronik sigara ile bu cihazlara ait likit ve yedek parçalar ele geçirildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İki ayrı operasyonda ele geçirilen materyallerin piyasa değerinin toplam 3 milyon lirayı bulduğu belirtilirken, gözaltına alınan şüpheliler hakkında açılan adli soruşturma devam ediyor.