Fransa'da terör saldırısı... Paris'te bir öğretmen başı kesilerek öldürüldü | Video

Video: Fransa'da terör saldırısı... Paris'te bir öğretmen başı kesilerek öldürüldü | Video

Fransa'nın başkenti Paris'te bir öğretmen başı kesilerek öldürüldü. Polis, kaçan ve teslim olmayı reddeden saldırganı vurdu. Öldürülen öğretmenin sınıfta Charlie Hebdo dergisinde yayımlanan Hazreti Muhammed karikatürü gösterdiği belirtiliyor.

Fransa bir kez daha terör saldırısı şokunu yaşadı. Başkent Paris'te bir öğretmen başı kesilerek öldürüldü. Polis, kaçan ve teslim olmayı reddeden saldırganı vurdu.

Paris'in kuzeybatısındaki Conflans-Sainte-Honorine Banliyösünde bir okul yakınında öldürülen öğretmenin, öğrencilerine Muhammed Peygamber'in karikatürlerini gösterdiği belirtiliyor.

Fransız Le Monde Gazetesine göre, öldürülen tarih ve coğrafya öğretmeni, sınıfta öğrencilerine Muhammed Peygamber'in karikatürleri üzerinden ifade özgürlüğünden bahsediyordu.

Karikatürleri görmek istemeyen Müslüman öğrencilerin o sırada sınıftan çıkabileceğini söyledi.

Buna karşın ay başında bazı Müslüman veliler, öğretmenin karikatürleri kullanmasını okul yönetimine şikayet etmişti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron saldırının ardından olay yerine gitti. "İfade özgürlüğüne karşı savaşanları yeneceğiz" dedi.

Eğitim Bakanı Jean-Michel Blanquer sosyal medya üzerinden paylaştığı mesajında “Cumhuriyet’in saldırıya uğradığını” ifade etti.

Saldırıyla ilgili olarak "Terör soruşturması" başlatıldı. İlk bilgilere göre, saldırganın 18 yaşında Moskova doğumlu Çeçen kökenli bir Rus vatandaşı olduğu belirlendi.

Charlie Hebdo dergisi 5 yıl önce Hz. Muhammed karikatürleri yayımlamasının ardından silahlı saldırıya uğramıştı. Bu saldırıda 11 kişi ölmüş, 11 kişi de yaralanmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS