None

Son Dakika | Galatasaray Adası'nın tahliyesine onay

A A

15.12.2021 - 08:41 Son Güncelleme:

Yarı yıkık binalarla Boğaz'ın ortasında sessiz bekleyişini sürdürüyordu Galatasaray Adası. Galatasaray Kulübü ile işletmeci arasındaki davada karar çıktı. Adanın tahliye kararı istinaf mahkemesinde onaylandı.

Galatasaray Kulübü ile Galatasaray Adası işletmecisi arasında süren dava, istinaf mahkemesinde son karara bağlandı. Mahkeme, işletmecinin adayı tahliye etmesine karar verdi.

İmara aykırı yapılaşma nedeniyle 2017'de başlayan çalışma ile kaçak yapıları yıkılmıştı Galatasaray Adası'nın. Ancak Boğaz'da kötü bir görüntü oluşturdu. Galatasaray Kulübü, Galatasaray Adası işletmecisi hakkında yerel mahkemede açtığı tahliye davasını kazanmış ancak karar işletmeci tarafından istinaf mahkemesine taşınmıştı.

Adanın tahliye kararı istinaf mahkemesinde onaylandı. Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir, bu kararla birlikte icranın geri bırakılması kararının kaldırıldığını belirtti. Davanın kısa sürede çözülmesi için yoğun çaba gösterdiklerini belirten Epözdemir, "Bütün Galatasaraylılara hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.