Gecekondudakiler yıkımda ölümden döndü

Video: Gecekondudakiler yıkımda ölümden döndü

İstanbul Kağıthane'deki gecekondu yıkımı sırasında biri yatalak iki kadın, ölümden döndü. Mülk sahipleri ile ihtilaflı olan bir inşaat firması, hukuki süreç devam ederken 6 gecekondunun yıkımına başladı. Barınanlara yıkım öncesi haber bile verilmedi. Yıkımı gerçekleştiren ise bir inşaat firması. Ve o inşaat belediye ekipleri tarafından mühürlendi.

Evlerinde yemek yiyorlardı. Büyük bir gürültüyle, neye uğradıklarını şaşırdılar. Kendilerini son anda dışarı attılar.


Kağıthane'de 6 gecekondu sahibi ile bölgede bina inşaatı yapan firma arasında anlaşmazlık çıktı. Taraflar arasında hukuki süreç başladı. İddiaya göre süreç devam ederken, firma görevlileri kimseye haber vermeden gecekonduların yıkımına başladı. O sırada gecekonduların birinde iki kadın yemek yiyordu. Ölümün eşiğinden döndüler.


Yıkımın başlamasıyla kendilerini dışarı atan kadınlardan biri annesinin evde bulunduğunu söyleyerek yıkımın durdurulmasını istedi. Bunun üzerine yıkım durdurulurken olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri gitti. Gecekondudaki yaşlı kadın sağlık ekipleri tarafından kontrolden geçirildi. Belediye ekipleri de yıkılan evler ile ilgili tutanak tutarak işlem başlattı. Öte yandan yıkılan gecekondularda yaşayanlara belediye ekipleri tarafından kalacak yer gösterilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS