Genç kız ihmal kurbanı mı?

Genç kız ihmal kurbanı mı?

Zeynep Günay bu yıl üniversiteye başlayacaktı. İstediği puanı tutturdu ama bunu göremeden Avcılar’daki lunaparkta bindiği oyuncakta hayatını kaybetti. Günay'ın ailesi kızlarının ihmal sonucu öldüğünü öne sürdü. Lunaparktan yapılan açıklamadaysa herhangi bir kusur olmadığı iddia edildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hedeflediği psikoloji bölümünü kazandı. Ancak sonuçların açıklandığı gün hayatını kaybetti. 19 yaşındaki Zeynep Günay’ın bindiği kamikaze oyuncağı hayatına mal oldu.

Yakınlarıyla İstanbul Avcılar'daki lunaparka giden Zeynep Günay, 'kamikaze'ye bindi. Bir süre sonra alet hızlanınca, fenalaşan genç kız inmek istedi yakınları, görevlilerden oyuncağı durdurmasını istedi. Ancak iddiaya göre görevliler bu durumu ciddiye almadı.

Olayın ardından görevliler, ambulans çağırdıklarını öne sürdü. Ancak ambulans gelmeyince Günay’ın yakınları 112'yi aradı. İddialarına göre daha önce lunaparktan herhangi bir çağrı alınmadığını öğrendiler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ambulansla hastaneye kaldırılan Günay yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Genç kızın fenalaşarak istifrağ ettiği ve hastaneye geç götürüldüğü için boğazının tıkandığı öne sürüldü.

Lunaparktan yapılan açıklamada olaya geç müdahale edildiği ve ihmal iddialarının gerçeği yansıtmadığı iddia edildi. Emniyetin, savcılığın ve yetkili mühendislerin olay yerinde inceleme yaptığı belirtildi. İncelemelerde herhangi bir ihmal ve kusura rastlanmadığı öne sürüldü.