Gerekçeli karar açıklandı | Video

Gerekçeli karar açıklandı | Video

İstanbul Tuzla’da komşusu Hüseyin Meriç’i darp ettiği gerekçesi ile şarkıcı Halil Sezai’ye verilen 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezası ile ilgili gerekçeli karar açıklandı. Kararda "sanık Halil Sezai’nin bir daha suç işlemeyeceğine dair kanaat oluşmadığından verilen hapis cezası hakkındaki hükmün ertelenmediği, cezanın da para cezasına çevrilmediği" belirtildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç’i darp etmiş, ardından tutuklanarak mahkemeye sevk edilmişti. Şarkıcı ve oyuncu Halil Sezai Paracıkoğlu'nun çıkarıldığı mahkemede aldığı 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezası ile ilgili gerekçeli karar açıklandı.

İstanbul Anadolu 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nin açıkladığı 18 sayfalık gerekçeli kararda olay günü sanık Halil Sezai’nin gürültü nedeni ile sorunlar yaşadığı komşusu Hüseyin Meriç ile konuşmaya gittiği, eline aldığı odunla önce bahçede bulunan aynaya vurduğu, müşteki Hüseyin Meriç’i de yumruk, diz ve tekme ile yaraladığı belirtildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gerekçeli kararda ayrıca; "müşteki sanığın kendisine odun ile vurduğunu beyan ettiği, adli tıp kurumu raporunda müştekinin tarif ettiği yerde künt cisim ile gerçekleşmiş olabilecek bir yaralanmaya yer verildiği, sanığın silahtan sayılan odun parçası ile vurmak suretiyle yaraladığı vicdani kanaatine varılmakla, sanığın atılı suçtan mahkumiyetine karar vermek gerekmiştir" sözlerine yer verildi.

Halil Sezai’nin konut dokunulmazlığını ihlal suçunu da işlediğinin belirtildiği gerekçeli kararda, "sanığın yeniden suç işlemeyeceğine yönelik mahkememizde olumlu kanaat hasıl olmadığından ve sanığın adli sicil kaydında daha önceden kasten yaralama suçundan aldığı mahkumiyet bulunduğu görülmekle sanık lehine "hükmün açıklanmasının geri bırakılması" ve "hapis cezasının ertelenmesi"ne yönelik maddelerin uygulanmasına yer olmadığına karar vermek gerekmiştir" denildi.

Halil Sezai, İstanbul Anadolu 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 30 Ekim’de görülen karar duruşmasında, "silahla kasten basit yaralama", "alenen hakaret", "konut dokunulmazlığını ihlal" ve "mala zarar verme" suçlarından toplam 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.