Göçmenler sınıra akın ediyor

Video: Göçmenler sınıra akın ediyor

Türkiye'nin Avrupa'ya geçişlere engel olmayacağı yönündeki haberlerin ardından düzensiz göçmenler sınır kapılarına akın etti. Yüzlerce düzensiz göçmen Yunanistan'a geçmek için Edirne'ye gitti. Umuda yolculuk gece de devam etti.

Taksilerle, otobüslerle, trenle akın ettiler. Yüzlerce göçmen gece boyunca sınıra doğru ilerledi. Yunanistan'a geçmek isteyen göçmenlerin yolculuğu sürüyor. Düzensiz göçmenler, Türkiye'nin her yerinden Edirne'ye doğru harekete geçti.


Göçmenlerin harekete geçtiği yerlerden biri Kırıkkale'ydi. Yüzlerce göçmen edirne sınırına gitmek için otobüslerle yola çıktı. Karabük ve Nevşehir'de de Avrupa'nın çeşitli ülkelerine gitmek isteyen mülteciler, otobüs terminallerine akın etti.


Yola çıkan göçmenlerin bir kısmı Edirne'ye ulaştı. İlk hedefleriyse sınır bölgesi oldu. Sırtlarında çantalarıyla toplu halde sınıra doğru yürüyüşe geçti.


Sınır kapılarına ulaşan göçmenlerin geçişine izin verilmedi. Yunan sınırında güvenlik güçleri alarma geçti. Göçmenlerin çekilmesi için zaman zaman ses bombası atıldı.


Saatin ilerlemesiyle hava gittikçe soğuyunca göçmenler ateş yakarak ısınmaya çalıştı.


Genci, yaşlısı onlarca göçmen, Yunanistan'a geçmek için soğuk havada saatlerce bekledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS