Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Hatay'da

Video: Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Hatay'da

Gümrük ve Ticaret Bakan Bülent Tüfenkci, Hatay'da bir otelde düzenlenen "81 İlden Gelen Esnaf ile Buluşma" programında konuştu. Tüfenkci, "Dün Fırat Kalkanı Harekatı ile Cerablus'a ve El Bab'a gelen huzur inşallah yarın da Afrin'e gelecek. Biz hükümet olarak oradaki altyapının yapılması noktasında, eksikliklerin giderilmesi noktasında operasyondan sonra orada yaşayan Suriyeli kardeşlerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında Başbakanımızın talimatıyla hazırlıklar yapıyoruz. İnşallah bu operasyonlar bittiğinde oradaki kardeşlerimize de bu hizmetleri sunacağız." dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Dün Fırat Kalkanı Harekatı ile Cerablus'a ve El Bab'a gelen huzur inşallah yarın da Afrin'e gelecek. Biz hükümet olarak oradaki altyapının yapılması noktasında, eksikliklerin giderilmesi noktasında operasyondan sonra orada yaşayan Suriyeli kardeşlerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında Başbakanımızın talimatıyla hazırlıklar yapıyoruz. İnşallah bu operasyonlar bittiğinde oradaki kardeşlerimize de bu hizmetleri sunacağız." dedi.

Tüfenkci, Hatay'da bir otelde düzenlenen "81 İlden Gelen Esnaf ile Buluşma" programında yaptığı konuşmada, Afrin'de bulunan kahraman Mehmetçiğe esnaf adına selamlarını iletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Terörün sonunu getireceğiz, inlerine gireceğiz" dediğini hatırlatan Tüfenkci, şöyle devam etti:

"Gerçekten de hem yurt içinde hem de yurt dışında inlerine girdik, giriyoruz, terörün asla ve asla sınırlarımızda koridor oluşturmasına izin vermeyeceğiz dedik gerçekten de izin vermiyoruz. Biz Afrin'e kardeşlik adına, terörün zulmünden oradaki akrabalarımızı, kardeşlerimizi kurtarma adına gidiyoruz. Afrin bizim komşumuz, Afrin'de akrabalarımız var tıpkı Cerablus'ta, El Bab'ta olduğu gibi. Biz orada o insanları, o terörün zulmünden gerek PKK gerek DEAŞ gerek PYD'nin zulmünden kurtarmak için gittik ve Mehmetçiğimizin şefkatli ellerini onlara uzattık. Gittiğimiz her yerde terörden her temizlediğimiz yerleşim yerinde biz yardım elimizi uzattık, sağlık ekiplerimizle oradaydık, AFAD'ımızla oradaydık, bugün de esnaflarımızla oradayız, esnaflarımızın duasıyla oradayız. Esnafımızın gönlünden kopan, heybelerini doldurdukları yardımlarla illerinin sembolleriyle oradayız."

Hatay'a kadar gelen tüm esnafa teşekkür eden Tüfenkci, "Hatay'dayız, tek yürek, tek ses olarak devletimizin yanındayız." dedi.

Esnafın, 15 Temmuz'da milli iradeye sahip çıktığını ve hainlere gerekli dersi verdiklerini aktaran Tüfenkci, esnafın o gün nasılki milli iradeye sahip çıkıldıysa bugün de vatana sahip çıktıklarını vurguladı. Tüfenkci daha sonra sınır ilçelerinin esnaf, ticaret ve sanayi odaları, borsa ve esnaf kredi kefalet kooperatifi başkanlarıyla basına kapalı toplantı gerçekleştirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS