Günde 100 bin maske üretilip görevlilere dağıtılıyor

Video: Günde 100 bin maske üretilip görevlilere dağıtılıyor

Polis, jandarma, AFAD ve diğer görevliler her gün on binlerce maskeye ihtiyaç duyuyor. Tek kullanımlık maskeler Jandarma Dikimevi tarafından sağlanıyor. Jandarma Dikimevi 24 saat çalışarak günde yüz bin cerrahi maske üretip illere gönderiyor.

Koronavirüs salgınına karşı sahada görev yapan güvenlik birimlerinin maske ihtiyaçlarını karşılamak için Jandarma Dikimevi, enerjisini tek kullanımlık maske üretimine yoğunlaştırdı.

Jandarma Lojistik Komutanlığı bünyesindeki atölyelerde 120 işçi gece-gündüz çalışıyor.

Tek kullanımlık maskeler, 50'şer adetlik paketler halinde il Jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve valiliklere dağıtılıyor.

Jandarma Dikimevi Müdürü İkmal Yarbay Talat Aysal, 65 yaş üstü vatandaşlara götürülen hizmette görevli vefa sosyal destek gruplarındaki personelin maske ihtiyacının da dikimevinden karşılandığını söyledi.

İçişleri Bakanlığının yanı sıra Milli Savunma Bakanlığına bağlı dikimevleri de Silahlı Kuvvetler personelinin ve diğer kurumların ihtiyaçlarını karşılamak karşılamak amacıyla enerjilerini maske ve koruyucu ekipman üretimine yoğunlaştırdı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS