Gündem olan çürük elmalar hakkında açıklama | Video

Gündem olan çürük elmalar hakkında açıklama | Video

Konya'daki süt banyosu skandalından sonra, bu kez de bir meyve deposundaki çürük elmaların görüntüleri sosyal medyaya düşmüştü. Meyve suyu yapılacağı iddia edilen o elmaların Kayseri'deki bir depoda çekildiği tespit edildi. İddiaları reddeden depo sahibi, videoyu çeken kişi hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İşte bu video izleyenlerin ağzını açık bırakmış, hatta midesini bulandırmıştı. Nerede çekildiği tespit edildi, harekete geçildi.

Bir sosyal medya platformunda paylaşılan görüntülerde, tonlarca çürük elmanın bir fabrikada toplandığı ve meyve suyu yapılacağı iddiası yer aldı. Ancak o video nerede çekildi, iddiaların hedefindeki fabrikanın sahibi kim bilinmiyordu. Bunun üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı inceleme başlattı. Görüntülerin Kayseri'de çekildiği anlaşıldı.

Kayseri Yeşilhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, yapılan denetimde söz konusu deponun sahibi Necati Arı'ya ulaştı. Arı, çürük elmaların çöpe atıldığını ve görüntüyü paylaşan kişi hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.