Hangi esnaflara destek verilecek? Son dakika: Yeni destek müjdesi 2021 açıklandı! 3 bin TL 5 bin TL hibe ödemesi detayları!

Hangi esnaflara destek verilecek? Son dakika: Yeni destek müjdesi 2021 açıklandı! 3 bin TL 5 bin TL hibe ödemesi detayları!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası esnaflara destek ve hibe müjdesi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada iki ayrı grupta esnaflara destek verileceğini duyurdu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnafa destek müjdesi hakkında detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Esnaflarımıza yönelik yeni bir destek programın müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Salgın tedbirleri sebebiyle işlerine ara vermek mecburiyetinde kalan esnafımıza iki grup destek oluyoruz. Birinci grup kahvehane, kafe, çay bahçesi, okul personel servisi, düğün salonu, öğrenci yurdu, hamamlar, kırtasiyeler, internet kafeler, lunaparklar gibi yerler yer almaktadır. Sayıları toplam 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapacağız. İkinci grupta ise bakım, onarım, tamirat, kaporta işleriyle uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisat, hırdavat, müzisyen, oto yıkamacı, kuru temizlemeci, oyuncak, kozmetik, camcı, çilingir, bakırcı, kalaycı, ayakkabı, konfeksiyon, zücaciye, tuhafiye ve kurs işletmeleri yer alacaktır. Lokantalar, pastaneler, dondurma, berber, taksici, minibüsçü, otobüsçü, pazarcılar da bu gruba dahildir. Bu gruptaki vatandaşlarımıza bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi vereceğiz. İki ayrı grup 1 milyon 384 binde fazla esnafa karşılıksız olarak veriyoruz. Tüccar, sanayici, büyük şirketler için de nefes kredisi adı altında kolaylık sağlayacak yeni adım atıyoruz. Detayları Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından açıklanacak destek programlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.'' dedi.