Hapishanelerde koronavirüs önlemi

Video: Hapishanelerde koronavirüs önlemi

Koronavirüse karşı birçok bakanlık önlem aldı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, gerekli görüldüğü halde cezaevlerinde bütün ziyaretlerin sınırlandırılacağı açıkladı. Çevre ve Kültür Bakanlıkları da alınan önlemleri duyurdu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Koronavirüse karşı bakanlık olarak tüm tedbirlerimizi aldık. Acil eylem planımızı sürekli güncelleyip titizlikle uyguluyoruz" dedi. Ayrıca cezaevlerindeki hükümlülerden virüs belirtileri olanların hemen hastaneye kaldırıldığını söyledi. Bunlardan hiçbirinin testlerinin pozitif çıkmadığını duyurdu.

Bakan Gül, hastalık belirtisi gözlemlenmeyen ilk kez kuruma gelen tutuklu ve hükümlüler, 14 gün süreyle ayrı bir bölümde tutulduğunu belirtti. "Son dönemde yurt dışına çıkmış yabancı, Türklerin tutuklu ve hükümlüleri ziyaret etmesine izin verilmediğini söyledi. Gül, gerekli görüldüğü takdirde açık görüş dahil bütün ziyaretlerin kademeli olarak sınırlandırılmasının planlandığını duyurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koronavirüse ilişkin alınacak önlemlerle ilgili 81 il valiliğine genelge gönderdi. Genelgeye göre, halkın toplu olarak bulunduğu alanlar, sık periyotlarla dezenfekte edilecek. Ayrıca insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerler ile toplu taşıma araçlarına dezenfektanlar yerleştirilecek.

Kültür Bakanlığı da koronavirüse karşı açıklama yaptı. 14 Nisan'dan, Nisan ayı sonuna kadar Devlet Opera ve Balesi, Güzel Sanatlar ile Devlet Tiyatrolarına bağlı sanatsal etkinliklerin ertelendiği duyuruldu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS