Hava durumu 16 Şubat: Sürücüler dikkat! Meteoroloji il il uyardı

Video: Hava durumu 16 Şubat: Sürücüler dikkat! Meteoroloji il il uyardı

Hava durumu 16 Şubat raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi genelinde havanın bulutlu olması beklenirken İç ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin bir kısmı için don ve buzlanma uyarısı yapıldı. Öte yandan Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nin dik yamaca sahip bölgeleri için çığ tehlikesine karşı uyarı yapıldı. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte, 16 Şubat hava durumu raporu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu ve Karaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Hakkari çevrelerinde yoğun olmak üzere, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.


DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DA SICAKLIKLAR ARTIYOR


Hava sıcaklıklarının ise Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 3 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.


İSTANBUL °C, 11°C


Parçalı ve çok bulutlu sabah saatlerinde doğusu hafif yağmurlu


İZMİR °C, 15°C


Parçalı ve çok bulutlu


ANKARA °C, 10°C


Parçalı bulutlu

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS