Hava durumu 17 Ocak 2020: Sıcaklıklar azalacak, kuvvetli rüzgar gelecek!

Video: Hava durumu 17 Ocak 2020: Sıcaklıklar azalacak, kuvvetli rüzgar gelecek!

MGM hava durumu tahmin raporları içerisinde 17 Ocak 2020 Cuma günü beklenen sıcaklık değerlerini paylaştı. Meteoroloji’den yapılan açıklamada bazı illerde sıcaklıkların azalacağı ve kuvvetli rüzgarın görüleceği bilgisi paylaşıldı. İşte bazı iller için hava durumu tahmin raporları ve illerdeki sıcaklık değerleri…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülke genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç ve Doğu Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu, Çanakkale, Antalya'nın doğusu, Muğla'nın Dalaman, Fethiye, Köyceğiz ve Marmaris ilçeleri, Kırklareli’nin kıyı kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren Sinop, Samsun, Ordu, Giresun ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


Yağışların hafif olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, İç ve Doğu Anadolu’nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu'nun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa), Hatay çevrelerinde yer yer doğu ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (70-90 km/sa) esmesi bekleniyor.


SICAKLIKLAR AZALIYOR, KUVVETLİ RÜZGAR GELİYOR!


 Güney ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvete, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/sa), Hatay çevrelerinde yer yer kısa süreli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.


Rüzgarın Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/sa), Hatay çevrelerinde yer yer kısa süreli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.  • EDİRNE °C, 6°C

  • İSTANBUL °C, 9°C Çok bulutlu ve yer yer hafif yağmurlu

  • İZMİR °C, 11°C Parçalı bulutlu

  • ADANA °C, 13°C Çok bulutlu ve hafif sağanak yağışlı

  • ANTALYA °C, 15°C Parçalı ve çok bulutlu, doğusu hafif sağanak yağışlı

  • ANKARA °C, 6°C Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde puslu ve yer yer sisli

  • KONYA °C, 4°C Çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

  • TRABZON °C, 11°CParçalı yer yer çok bulutlu

  • ERZURUM °C, -2°C Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde puslu ve yer yer sisli

  • DİYARBAKIR °C, 5°C Çok bulutlu, hafif yağmur ve sağanak, yüksekleri hafif karla karışık yağmurlu

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS