Hava durumu 21 Şubat: Kar, yağmur, hortum! Meteoroloji il il uyardı

Video: Hava durumu 21 Şubat: Kar, yağmur, hortum! Meteoroloji il il uyardı

Hava durumu 21 Şubat raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlamadı. Yapılan son tahminlere göre İstanbul’da gün içerisinde sağanak yağışın etkili olması beklenirken yağışların Antalya ve Mersin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Öte yandan yine Antalya sahilleri için Meteoroloji tarafından hortum uyarısı yapıldı. Bununla birlikte Marmara Bölgesi’nin doğusu, İç Anadolu’nun bir kısmı ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin batısı için kar yağışı uyarısı yapıldı. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte, 21 Şubat hava durumu raporu…

21 Şubat yani bugün hava durumu nasıl olacak? Merak edilen soru cevabını buldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından güncel hava durumu raporu yayınlandı.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Bingöl, Muş ve Giresun çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz'in kıyı kesimlerinde yer yer gök gürültülü sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Batı Akdeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı ile Afyonkarahisar, Kütahya, Sivas, Bingöl ve Muş çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Antalya'nın doğu ilçeleri ve Doğu Akdeniz'de yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. İç ve Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.


KAR YAĞMUR ve HORTUM UYARISI


Sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların Antalya'nın doğu ilçeleri ile öğle saatlerinden itibaren Mersin, Adana, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (30-75 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu yağışı, kıyı kesimlerde hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


İSTANBUL °C, 9°C


Çok bulutlu, yağmurlu


İZMİR °C, 13°C


Çok bulutlu


ANKARA °C, 6°C


Çok bulutlu, yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS