Hava durumu 27 Ocak: Yağmur geliyor! Meteoroloji saat verip uyardı

Video: Hava durumu 27 Ocak: Yağmur geliyor! Meteoroloji saat verip uyardı

Hava durumu 27 Ocak raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre yurdun batı kesimleri için saat verilip sağanak yağış uyarısı yapıldı. Öte yandan soğu bölgeleri için ise don ve buzlanma uyarısı yapıldı. Peki, bugün ava durumu nasıl? İşte, 27 Ocak Meteoroloji hava durumu raporu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz kıyıları ile Eskişehir, Bolu ve Düzce çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde Balıkesir'in batı kıyıları (Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Havran, Gömeç) ile Çanakkale'nin Yenice ilçesinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.


YAĞMUR GELİYOR!


Yağışların; akşam saatlerinde Balıkesir'in batı kıyıları (Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Havran, Gömeç) ile Çanakkale'nin Yenice ilçesinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


İSTANBUL °C, 13°C


Parçalı çok bulutlu, öğle saatleri itibariyle il geneli yağmur ve sağanak yağışlı


İZMİR °C, 15°C


Çok bulutlu ve sağanak yağışlı


ANKARA °C, 6°C


Parçalı ve çok bulutlu

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS