Havacılık projelerine akademik destek

Havacılık projelerine akademik destek

Yüksek öğretim konusundaki en yetkili kurum ile yerli savunma sanayisinin gözde kuruluşu TUSAŞ, yetişmiş insan kaynağı için iş birliği anlaşmasına imza attı. Anlaşmaya göre, 200 doktora öğrencisine burs verilecek ve öğrenciler havacılık ve uzay sanayii alanında belirlenen konularda doktora çalışmalarını yürütecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yükseköğretim Kurumu ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, havacılık endüstrisinin gelişimine katkı sağlamak için önemli bir adım attı. Yükseköğretim alanında iş birliği protokolü imzalandı. Amaç havacılık sektöründe yetişmiş insan kaynağını ön plana çıkartmak.

Yapılan anlaşma ile havacılık sektöründe yetkinlik düzeyi oluşturacak konularda gerçekleştirilecek doktora çalışmaları desteklenecek ve 200 doktora öğrencisine burs verilecek. Burs programına kabul edilen öğrenciler ise havacılık ve uzay sanayii alanında belirlenen konularda doktora çalışmalarını yürütecek.

Protokolle ilgili konuşan YÖK Başkanı Erol Özvar, “Önümüzdeki dönem üniversitelerimizin sanayinin, sanayinin de üniversitelerimizin içinde olacağı çok farklı bir dönem olacaktır. Yerli ve milli havacılık ve uzay sanayisinin geliştirilmesine katkı sunacak projelere desteğimiz sürecek.” ifadelerini kullandı.