Hayat kurtarmada yüzde 99 başarı

Video: Hayat kurtarmada yüzde 99 başarı
<a class="in-news-link" href="/afyonkarahisar" target="_blank" title="Afyonkarahisar haberleri">Afyonkarahisar</a>'da hizmet veren <a class="in-news-link" href="/112-acil-cagri-merkezi" target="_blank" title="112 Acil Çağrı Merkezi haberleri">112 Acil Çağrı Merkezi</a>, birçok olaya anında ekip yönlendiriyor. Daha önemlisi bazı sağlık sorunlarına telefondan bile yardım ediliyor. Çağrı merkezindeki görevlilerin tek isteği, talimatlara uyulması.

Afyonkarahisar'da hizmet veren 112 Acil Çağrı Merkezi, birçok olaya anında ekip yönlendiriyor. Daha önemlisi bazı sağlık sorunlarına telefondan bile yardım ediliyor. Çağrı merkezindeki görevlilerin tek isteği, talimatlara uyulması.

2014 yılından bu yana hizmet veren Afyonkarahisar 112 Acil Çağrı Merkezi, Sağlık birimleri, polis, jandarma ve AFAD ekiplerini hızlıca gelen çağrılara yönlendiriyor.

Sağlık çalışanlarının hedefi olaya henüz telefondayken müdahale edebilmek. Ama karşılaştıkları zorluklar da oluyor.

Telefonun diğer ucunda çoğunlukla, çocukları için arayan anne ve babalar oluyor. Günde yaklaşık 2 bin çağrıya cevap veren görevlilerin tek bir isteği var, "Lütfen telefondaki sağlıkçının dediklerini uygulamaya çalışın. Panik yapmamaya çalışın."

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS