hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  HDP'de 28 Mayıs depremi: Sancar ve Buldan görevi bırakıyor

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Milletvekili genel seçimleri ile cumhurbaşkanlığı seçimlerinden oy kaybıyla çıkan partilerde seçim muhasebesi sürüyor. Oy kaybı olan partilerden HDP olağanüstü kongre kararı alırken, mevcut eş başkanlar Pervin Buldan ve Mithat Sancar bundan sonra aday olmayacaklarını açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İKİ EŞ BAŞKAN KONGREDE ADAY OLMAYACAKLARINI AÇIKLADI

  14 Mayıs ve 28 Mayıs'taki seçimlerin ardından oy oranı ciddi oranda düşen partilerden biri de HDP'ydi. Cezaevindeki tutuklu eski eş genel başkan Selahattin Demirtaş da "aktif siyaseti bıraktığını" söylemiş, oy düşüşüne gerekçe olarak da HDP'nin izlediği politikaları göstermiş, "Özeleştiri yapılmalı" demişti. HDP yönetimi toplanıp olağanüstü kongre kararı almıştı. O karar sonrası iki eş genel başkan Pervin Buldan ve Mithat Sancar, aday olmayacaklarını açıkladı.

  SANCAR: DEMİRTAŞ'IN NİYETİNİ SORGULAMAK DOĞRU DEĞİL

  Kampanya sürecini iyi yönetemediklerini itiraf eden eş genel başkanlar, aktif siyaseti bıraktığını açıklayan Selahattin Demirtaş ile ilgili de konuştu. Mithat Sancar, "Niyetini sorgulamak doğru bulduğumuz bir şey değil. Bütün arkadaşlarımızla uyum içinde partimizi nasıl güçlendirebiliriz kaygısı dışında herhangi bir faktörü esas almadık. Demirtaş’ı ziyaret ettik" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow