HDP'li Baluken'e 16 yıl hapis

HDP'li Baluken'e 16 yıl hapis

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada 3. olağan kongrede tekrar aday olmayacağını açıklarken HDP'ye bir kötü haber de yargıdan geldi. HDP'nin eski grup başkan vekili İdris Baluken, tutuklu yargılandığı davadan 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Selahattin Demirtaş’ın HDP'nin 3. olağan kongresi öncesinde eş genel başkanlık için tekrar aday olmayacağını açıklamasının ardından HDP'de önemli bir gelişme daha yaşandı.

HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, “Terör örgütü üyeliği” ve “Terör örgütü propagandası yapmak” suçlarından tutuklu yargılandığı davadan 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

HDP'den İYİ Parti iddiası

HDP sosyal medya hesabından duyurdu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu cezaevinden avukatları aracılığıyla partisine gönderdiği mektupta HDP 3. Olağan Kongresi'nde aday olmayacağını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

HDP'li Kürkçü: Cezaevlerinde direniş hazırlığı var

4 Kasım 2016 tarihinden bu yana Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, görevini bırakma kararı aldı. Demirtaş, avukatları aracılığıyla cezaevinden partisine gönderdiği mektupta, 11 Şubat'ta düzenlenecek HDP 3. Olağan Kongresi'nde aday olmayacağını bildirdi.

HDP'nin sosyal medya hesabından yayınlanan Demirtaş'ın açıklamasında şöyle denildi; "Yeni siyasal mücadele dönemini daha güçlü karşılamak, demokratik siyasete demokrasi kültürünü kazandırmak, koltuk ve makam için değil halk adına siyaset yapma bilincini geliştirmek ve yeni arkadaşlarla, yeni bir heyecanla yola devam etmek için bu kongrede Eş Genel Başkanlığa aday olmayacağımın şimdiden bilinmesini istiyorum."