Hükümlülere arkeoloji eğitimi verilecek

Video: Hükümlülere arkeoloji eğitimi verilecek

Adalet Bakanlığı hükümlülerin topluma kazandırılması ve meslek sahibi yapılması yönünde faaliyetlerini sürdürüyor. Bakanlık pek çok mesleki eğitim veriliyor. O eğitimlere artık arkeoloji de eklendi. Ayrıca mahkumlar yeni dönemde Antep’te aşçılık eğitimi de alacak.

Mobilyadan, tekstile tarım ve hayvancılıktan inşaat ve onarım işlerine kadar Adalet Bakanlığı Hükümlü ve tutuklulara pek çok eğitim veriyor. Amaç onların hayata adaptasyonlarını sağlamak.Son olarak dikkat çekici bir eğitim daha eklendi listeye. Arkeoloji hükümlüler Edirne Yeni Saray alanın da arkeolojik kazı yapacak. Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu talep eden hükümlülere "Mimari Restorasyon İş Kolu" eğitimleri verdi. 

Eğitimlerini tamamlayan ve sertifikalarını alan hükümlüler, Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu İş Yurdu Müdürlüğü bünyesinde açılan Mimari Restorasyon ve İnşaat İş Kollarında çalışmaya başladı. Bu kapsamda 10 hükümlü Edirne Müze Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında Edirne Sarayı Kazı ve Restorasyon işlerinde çalışacak. 

Revaçta olan bir diğer eğitim de aşçılık bir süredir bu eğitimler sürüyor. Yeni dönemde aşçılık eğitiminin verildiği noktalardan biri de Gaziantep olacak. 
Hükümlülere "Gaziantep Mutfağına ilişkin önce eğitim verilecek. Sonra üretime dahil edilecekler. Gaziantep yöresel lezzetleri olan Yuvalama, Ekşili Köfte ve İçli Köfte üretimi yapacaklar. 

Üretilen ürünler soğuk hava deposunda muhafaza edilip taleplere göre, soğuk zincir sistemi ile ülke genelinde istenilen yerlere ulaştırılacak. Üretim sürecinde mutfak masrafları hammadde, girdi ve kalan diğer maliyetler İş Yurtları Kurumu'nca karşılanacak. 

Bakanlığın sağladığı imkânlarla bugüne 180'den fazla iş kolunda her yıl ortalama 60 bin hükümlü ve tutuklu çalışarak mesleki eğitim alıyor. 


 
 
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS