Husumetlilerine adliyede pusu kurdular

Husumetlilerine adliyede pusu kurdular

İstanbul Bağcılar’da 6 Ocak 2021'de liseli gençlerin arasında çıkan kavga aileler arası husumete dönüşmüş, daha sonra 1 kişi öldürülmüştü. Aileler arasında kan davasına dönüşen husumet, neredeyse silahlı bir katliama yol açıyordu. Davanın duruşmasının görüldüğü Bakırköy Adliyesi'nin bahçesinde çok sayıda silah ile pusu kuran aile üyeleri, polisin dikkati sayesinde kıskıvrak yakalandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul Bağcılar’da 6 Ocak 2021'de yaşanan liseli gençler arasındaki tartışma büyüyerek aileler karışması ve 1 kişinin öldürülmesiyle kan davasına dönüşmüştü. Cinayet davasının görüldüğü adliyede silahlarıyla pusu kuran aile üyeleri, hedefledikleri kanlı hesaplaşma için bekliyordu. Ancak polisi hesaba katamamışlardı. Adliye bahçesinde bekleyen 3 kişinin kimlik kontrolünü yapan polis ekipleri, hareketlerinden şüphelendikleri şahısların üst aramasında 1 ruhsatsız silah ve 15 fişek ele geçirdi.

İncelemelerini sürdüren ekipler, aile üyelerinin adliye bahçesine park ettiği minibüste de arama yaptı. Karşılarına çıkan ise adeta bir cephanelikti. Araçta yapılan aramalarda 2 adet ruhsatsız tabanca, 13 adet fişek, bir pompalı tüfek ve bu tüfeğe ait 24 adet kartuş ele geçirildi. Gözaltına alınan ve adli makamlara sevk edilen 2 şüpheli, çıkarıldıkları mahkeme tarafından yurt dışına çıkış yasaklı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.