İBB'den mervidenli tasarruf

İBB'den mervidenli tasarruf

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilginç bir uygulamaya adım attı. Metrolardaki yürüyen merdivenlerden bazıları "tasarruf" gerekçesiyle kapatıldı. Uygulama sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Metro istasyonlarındaki bazı yürüyen mervivenler kapatıldı. Nedenin "tasarruf" olduğu belirtildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bu uygulaması sosyal medyada gündem oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi metrolardaki yürüyen merdivenlerin bazıları tasarruf gerekçesiyle şerit ve bariyerlerle kapattı. Kadıköy-Tavşantepe metro hattının esenkent ve tavşantepe duraklarında bulunan bariyerlerin üzerine asılan notta, "Tasarruf nedeni ile kapalı tutulmaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz" ifadelerine yer verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bu uygulaması sosyal medyada tartışmalara neden oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Tevfik Göksu, sosyal medya platformu Twitter'dan yaptığı açıklamada, "CHP'li İBB yönetimi 44 bin 995 yandaşını işe alırken düşünmediği tasarrufu yürüyen merdivenden yapmayı düşünmüş" diyerek uygulamaya tepki göstedi.