İki asker şehit

Video: İki asker şehit

Bitlis ve Kuzey Irak'tan peş peşe iki acı haber geldi. Bitlis'te makam aracına saldırı düzenlenen bir Binbaşı, Pençe harekatında ise çatışmada bir Onbaşı şehit oldu.

Bitlis'te teröristler, sorumluluk bölgesindeki güvenlik korucularını denetlemeye giden Jandarma Komutanı Binbaşı Zafer Akkuş'un bulunduğu sivil araca Bölükyazı köyü yakınlarında Roketli saldırı düzenledi.


Araçta 3 kişi vardı, üçü de yaralandı


Ağır yaralanan Binbaşı Akkuş kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit oldu. Saldırı sonrası asker teröristlere yönelik hava destekli operasyon düzenledi. Akkuş'un koruması ve makam şoförünün tedavisi sürüyor.


Bir başka acı haber ise Irak'ın kuzeyinden geldi. Pençe harekatı kapsamındaki operasyonda Hakurk bölgesinde askerle teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmada 26 yaşındaki Piyade Uzman Onbaşı Mustafa Ünal şehit oldu. Biri ağır 6 asker de yaralandı.


Şehit Ünal'ın Konya'daki baba evi Türk bayrakları ile donatıldı.


Çatışma sonrası Pençe harekatı ile koordineli olarak Metina bölgesine hava harekatı düzenlendi. Milli Savunma Bakanlığı iki teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda teröristlere ait mevzi barınak ve sığınakların da vurulduğunu açıkladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS