İki asker şehit

İki asker şehit

Bitlis ve Kuzey Irak'tan peş peşe iki acı haber geldi. Bitlis'te makam aracına saldırı düzenlenen bir Binbaşı, Pençe harekatında ise çatışmada bir Onbaşı şehit oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bitlis'te teröristler, sorumluluk bölgesindeki güvenlik korucularını denetlemeye giden Jandarma Komutanı Binbaşı Zafer Akkuş'un bulunduğu sivil araca Bölükyazı köyü yakınlarında Roketli saldırı düzenledi.

Araçta 3 kişi vardı, üçü de yaralandı

Ağır yaralanan Binbaşı Akkuş kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit oldu. Saldırı sonrası asker teröristlere yönelik hava destekli operasyon düzenledi. Akkuş'un koruması ve makam şoförünün tedavisi sürüyor.

Bir başka acı haber ise Irak'ın kuzeyinden geldi. Pençe harekatı kapsamındaki operasyonda Hakurk bölgesinde askerle teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmada 26 yaşındaki Piyade Uzman Onbaşı Mustafa Ünal şehit oldu. Biri ağır 6 asker de yaralandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şehit Ünal'ın Konya'daki baba evi Türk bayrakları ile donatıldı.

Çatışma sonrası Pençe harekatı ile koordineli olarak Metina bölgesine hava harekatı düzenlendi. Milli Savunma Bakanlığı iki teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda teröristlere ait mevzi barınak ve sığınakların da vurulduğunu açıkladı.