İki kutba da giden tek Türk

Video: İki kutba da giden tek Türk
Her iki <a class="in-news-link" href="/kutup" target="_blank" title="kutup haberleri">kutup</a> dairesine de ulaşan tek Türk, <a class="in-news-link" href="/ankara" target="_blank" title="Ankara haberleri">Ankara</a>'da bir öğretim görevlisi. <a class="in-news-link" href="/yunus-topal" target="_blank" title="Yunus Topal haberleri">Yunus Topal</a>, Kuzey Kutbunun ardından, Güney Kutbundaki zorlu yürüyüşü de tamamlayarak <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a>'ye döndü. İlk yerli kutup belgeselini hazırlayan fotoğrafçı Yunus Topal, serüvenini CNN TÜRK'e anlattı.

Her iki kutup dairesine de ulaşan tek Türk, Ankara'da bir öğretim görevlisi. Yunus Topal, Kuzey Kutbunun ardından, Güney Kutbundaki zorlu yürüyüşü de tamamlayarak Türkiye'ye döndü. İlk yerli kutup belgeselini hazırlayan fotoğrafçı Yunus Topal, serüvenini CNN TÜRK'e anlattı.

Gezegenin ulaşılması en zor iki noktasına, kuzey ve güney kutup dairesine ulaşan tek Türk Yunus Topal oldu.
Birinci amacı, hayatta kalmak ikinci amacı küresel ısınmaya karşı ilk yerli kutup belgeselini yapmaktı. Her ikisini de gerçekleştirdi.

9 maceracıyla birlikte, malzeme kızağının içinde birkaç saatlik uykularla haftalarca yürüdü. Değil bir sıcak kulübe en yakın insan bile binlerce kilometre uzaklıktaydı.

Yunus Topal, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Fotoğraf ve Video Bölümünde Öğretim Görevlisi. Ankara'dan yola çıkmasından 2 ay sonra çocukluk hayalini gerçekleştirmiş olarak, Antarktika’dan geri döndü.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS