İki lider arasında kriz mi var?

İki lider arasında kriz mi var?

Geçtiğimiz hafta gözler iki liderdeydi. Yaptıkları açıklamalarla "altılı masada kriz mi var?" sorusunu gündeme getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'de. Peki aralarında gerçekten kriz mi var? O soruya CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu yanıt verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gözler iki liderin ne görüştüğüne çevrilmişken, o buluşmaya dair ilk açıklama CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Gazeteci Fikret Bilaya konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener’le aralarında kriz olmadığını söyledi. Akşener’le görüşmelerini anlattı. Kılıçdaroğlu, “Bu konu açılmadı. Gayet sıcak, gayet samimi, çok verimli bir görüşme oldu. Bir sorun yok. Biz ortak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Adaylık konusunu da konuşmadık. Bunun acelesi yok. Daha önce de söylediğimiz gibi cumhurbaşkanı adayını 6’lı masa belirleyecek. Seçim takvimi belli olunca 6’lı masa olarak toplanacağız ve adayımızı belirleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Meral Akşener'in aday sürecine ilişkin yaptığı açıklamaları da değerlendirdi. "Meral Hanım soru sorulunca daha önce mutabakat sağlanan ilkeleri saydı. Tabii bunu gazeteciler kriz diye yansıtıyor. Ancak bizim aramızda en küçük bir sorun yok" dedi. CHP lideri, "Altı lider arasında kriz için boşuna uğraşıyorlar. Biz 6 lider sorumluluğumuzun bilincindeyiz" vurgusu yaptı.

EYT sorunu çözülüyor

EYT sorunu çözülüyor