İmamoğlu'nun açıklamaları siyasilerin gündeminde

İmamoğlu'nun açıklamaları siyasilerin gündeminde

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önümüzdeki seçimlerde kazanması sonrası kendi görevinin son bulabileceği açıklamaları siyasilerin gündeminde. AK Parti, MHP ve CHP'den o açıklamalara yorum geldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Financial Times Gazetesine yaptığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önümüzdeki seçimlerde kazanması sonrası kendi görevinin son bulabileceği sözleri gündemdeydi. Ama o sözlere en dikkat çeken yorum CHP Genel Merkezi'nden geldi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: "Erdoğan önümüzdeki seçimi kazanamayacağı için, başkanımız görevine gönül rahatlığıyla devam edebilecektir. İBB Başkanı yeni dönemde belediye hizmetlerini çok daha iyi yerdine getirecek." açıklamasında bulundu.

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu da Meclis'te düzenlediği basın toplantısında hem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlunun açıklamasına hem de parti sözcüsünün açıklamasına tepki geldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Akbaşoğlu: Kendi içinde çelişkili açıkalamlar olarak görüyorum. Birbirini yalanlayan yaklaşım. Birbirlerine cevap veriyorlar kendi içlerindeki Cumhurbaşkanlığı adaylığı yarışmasının Sayın Cumhurbaşkanımızı işin içine katarak, kendisini mağdur bir pozinyonda bulundurabileceği öne sürüldüğü görülüyor. İmamoğlu sizin herhangi bir Kemal Kılıçdaroğlu ile yarışınız söz konusu ise kendi içinizde halledin." dedi.

MHP'den de Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Yıldız, yerel yöneticilerin seçilme ve görevden el çektirilme süreçlerine işaret eden Anayasa maddesine işaret etti.

"İmamoğlu: Anayasanın 127. Maddesi: Merkezi idarenin yerel yönetimler üzerindeki denetim yetkisini kullanıp kullanmayacağı yasa koyucunun takdirine dahi bırakılmamıştır" dedi.