İranlı sahte polisler yakalandı

İranlı sahte polisler yakalandı

İstanbul’da İran uyruklu iki kişi, kendilerini polis olarak tanıttı. Denetim yapıyormuş gibi durdukları kişilerin paralarını çaldı. O sahte polisler çok geçmeden yakalandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kendilerini polis gibi tanıttılar, yol kestikleri kişilerin paralarını çaldılar. İranlı sahte polisler sonunda yakayı ele verdiler.

Her şey bir sürücünün parasının çalındığını fark etmesiyle başladı. Polise başvurarak 3 bin 700 dolar parasının çalındığını söyleyen şahıs, kendilerini polis olarak tanıtan iki kişinin, kontrol amacıyla kendisini durdurduğunu belirtti.

Zeytinburnu, Yenidoğan Mahallesi'nde 23 Kasım 2022 tarihinde polise başvuran, Ukrayna uyruklu bir başka mağdur da aynı yöntemle 10 bin dolar parasının çalındığını söyledi. Ekipler, hemen harekete geçti. Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından başlatılan çalışmada her iki olayın faillerinin aynı kişiler olduğu belirlendi.

Güvenlik kameralarını tek tek inceleyen ekipler, şüphelilerin önce kullandığı otomobilin plakasını, ardından kimliklerini tespit etti. Önceki gün yapılan operasyonda, İran uyruklu 2 şüpheli kıskıvrak yakalandı.

Şüphelilerin kullandığı, üzerinde çalıntı plaka takılmış lüks otomobil de operasyonda ele geçirildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Tekirdağ'da PKK/KCK operasyonunda 11 tutuklama

Tekirdağ'da PKK/KCK operasyonunda 11 tutuklama