İşçileri böyle dolandırdı

Video: İşçileri böyle dolandırdı

Katar'da yapılacak bir inşaatta 3 bin dolar maaşla çalışmak için başvuru yapan işçilerin dolandırıldığı ortaya çıktı. İşçilerden 500 dolar para alan firma sahibi kayıplara karıştı. Yaklaşık 500 mağdur işçi firma hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ankara’da bir inşaat firması, katarın başkenti Doha’da 3 binle 3 bin beş yüz dolar arasında değişen maaşlarla inşaat işinde çalıştırmak için iş ilanı yayınladı. İnşaat işine yaklaşık 500 kişi başvuruda bulundu.
Firma bu kişilerden 500 dolar da para aldı. Katar'a gidiş tarihi geldiğindeyse işçiler uçak biletlerinin iptal edildiğini öğrendi. Şirket sahibi bir karışıklık olduğunu ve ilerleyen günlerde yeni biletlerin işçiler için alınacağını söyledi ama o biletler yine alınmadı.

O günden beri de şirket sahibine ulaşamadılar. Mağdur işçiler, firmaya gitti, kapıları kapalı firmanın sekreterinin de işten ayrıldığı ortaya çıktı. Anahtarı sekreterden alan işçiler önce iş sözleşmesi ve pasaportlarını firmanın bürosundan aldı. Ardından da Ankara adliyesine giderek suç duyurusunda bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS