“Israrlı Takip Suçtur” kampanyası

“Israrlı Takip Suçtur” kampanyası

Kadın ve Demokrasi Derneği kısa adıyla KADEM, bu yıl “Israrlı Takip Suçtur” sloganı ile 25 Kasım kadına yönelik şiddetle uluslararası mücadele günü kapsamında bir toplantı düzenledi. Kampanya ile ısrarlı takibin bir şiddet türü ve suç olduğuna yönelik toplumsal farkındalık oluşturma hedefleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

KADEM tüm dünyada varlığını sürdüren kadına yönelik şiddete karşı duyarlılığı artırmak amacıyla düzenlediği kampanyalara bir yenisini ekledi. Bu yıl 25 Kasım haftasında kadına yönelik şiddete karşı "ısrarlı takip" konusunu işliyor.

KADEM Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, “Kadına yönelik şiddetle mücadele ahlaki zeminde bir insani problem olarak görülmeli ev bu şekilde ele alınmalı. Sosyal medyada, çeşitli mecralarda dezenformasyonlar, karalama kampanyaları, itibarsızlaştırma çabaları görebiliyoruz. Dolayısıyla şiddetle mücadele bu dezenformasyonla da mücadeleyi gerektirir. Tüm toplum olarak elimizi taşın altına koymadan bu sorunu ortadan kaldıramayız diyoruz.” sözlerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kampanya ile ısrarlı takibin bir şiddet türü ve suç olduğuna yönelik toplumsal farkındalık oluşturma hedefleniyor.

​​​​​​​KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, “Israrlı takip nedir? Bunu biraz anlatmak istedik. Sadece fiziki de olmuyor bu maalesef. Sosyal medya üzerinden, dijital mecralardan, tehdide varan ve fiziksel şiddete yönelerek oraya kadar avam bir süreç. Toplumda farkındalığı uyandırmak insanların bu konudaki duyarlılığı artırma çabamız var.” ifadelerini kullandı.

İstiklal Caddesi'nde yeni asayiş önlemleri

İstiklal Caddesi'nde yeni asayiş önlemleri