İstanbul Valiliği eylem planını açıkladı

Video: İstanbul Valiliği eylem planını açıkladı

İstanbul Valiliği, 1 milyondan fazla Suriyeli göçmenin İstanbul'da bulunduğunu duyurdu ve "Düzensiz göçle mücadele" eylem planını açıkladı. İstanbul'da kaydı olmayan göçmenler 20 Ağustos'a kadar kayıtlı bulundukları illere geri dönecek.

İstanbul Valiliği "Düzensiz göçle mücadele" ile ilgili çalışma başlattı. Valilik İstanbul'da ikamet izinli 522.381, geçici koruma kapsamında yani kayıtsız yada kimliği olmayan 547.479 olmak üzere toplam 1.069.860 kayıtlı Suriyeli bulunduğunu belirtti.


Peki İstanbul Valiliğinin "Düzensiz göçle mücadele" çalışması kapsamında neler yapılacak?


Çalışma kapsamında yasadışı yollarla ülkeye girenlerin yakalanarak sınırdışı edilmesine devam edilecek.


Ayrıca kayıtsız veya kimliği bulunmayan suriye uyruklu yabancılar, İçişleri Bakanlığının talimatı ile belirlenen illere sevk ediliyor ve edilecek.


İstanbul'da kaydı olmayan Suriyeliler 20 Ağustos 2019 tarihine kadar kayıtlı bulundukları ile dönecek.


Bu süre zarfında kayıtlı oldukları ile dönmeyenler de, İçişleri Bakanlığı talimatıyla illere sevk edilecek.


İstanbul'da kalma hakkı olan Suriyeliler, kolluk kuvvetlerinin denetimlerinde gösterilmek üzere pasaport ve geçici koruma kimlik belgelerini yanlarında bulunduracak.


Ayrıca İstanbul'da otogar, gar ve havalimanı başta olmak üzere tüm ulaşım vasıtalarında "Yol izin belgesi kontrolü" yapılacak ve İstanbul'a kayıtlı olmayanların kayıtlı bulundukları illere gönderilmesi sağlanacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS