İstanbul Valiliği'nden 29 Ekim programı

İstanbul Valiliği'nden 29 Ekim programı

Cumhuriyetin kuruluşunun 98. yıl dönümü kutlamaları kapsamında İstanbul Valiliği bayramlaşma programı düzenledi. Törende konuşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Tarih, yeryüzünün en çetin mücadelesiyle Cumhuriyet kuran başka bir milleti daha yazmadı" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul'da Cumhuriyetin 98. kuruluş yıl dönümü kutlamaları Çırağan Sarayı'ndaki programla başladı. Törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 1. Ordu Komutanı Kemal Yeni, il yöneticileri, askeri erkan, iş dünyasından Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, CNN TÜRK Genel Müdürü Murat Yancı, azınlık temsilcileri ile kültür, sanat ve spor camiasından çok sayıda davetli katıldı.

Vali Ali Yerlikaya Cumhuriyet'in ilan edildiği saat olan 20.30'da kürsüye çıktı. "Hanımefendiler, beyfendiler bugün bir araya geldik, en büyük bayramımızı kutluyoruz. Cumhuriyetimizin coşkusunu beraberce yaşıyoruz. Tarih, yeryüzünün en çetin mücadelesiyle Cumhuriyet kuran başka bir milleti daha yazmadı" diye seslendi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bayramlaşma töreninde Cumhuriyet dönemi kıyafetleri, dönem fotoğrafları sergilendi. Çırağan Sarayı'ndaki tören, Anadolu Ateşi dans grubunun gösterisiyle sona erdi.