None

İstanbul'da hijyen kitlerinin dağıtımı 10 günde tamamlandı

İstanbul'da hijyen kitlerinin dağıtımı 10 günde tamamlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla 65 yaş ve üzeri vatandaşlara hijyen kiti dağıtıldı. İstanbul'da 10 gün içerisinde kolonya ve maskeler herkese ulaştırıldı.

10 gün içerisinde 1 milyon 109 bin 152 evin kapısı çalındı. 65 yaş ve üstü kişilere kolanya ve mendilin içinde bulunduğu hijyen kitleri dağıtıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı proje kapsamında İstanbul'da kolonya ve maskeler, 10 gün gibi kısa bir sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. İstanbul Emniyet müdürlüğü ekipleri 1 milyon 85 bin 991 adrese dağıtım yaparken, jandarma ekipleri sorumluluk alanlarında 23 bin 161 bin adrese dağıtım gerçekleştirdi.

Dağıtılması için hazırlanan maske ve kolonyalar 39 ana dağıtım merkezinde depolanırken, 86 okul tali dağıtım merkezi olarak kullanıldı. Öte yandan dağıtım sürecinde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün tahsis ettiği araçlar görev aldı.

Dağıtım sürecinde yaklaşık 3 bin polis, 2 bin mahalle bekçisi ve 2 bin 450 milli eğitim personeli görev alırken, 200 taşıma personeli destek verdi. Dağıtım sırasında görev alan 7 bin 650 personelin gıda ihtiyacı ise Kızılay tarafından karşılandı.