İstanbul'da izinsiz çekim yapan Rus gazeteciler gözaltında | Video

Video: İstanbul'da izinsiz çekim yapan Rus gazeteciler gözaltında | Video

Rusya'daki bir haber kanalında çalışan Rus muhabir ve kameraman, İstanbul'da insansız hava aracı üretim tesislerinin çevresinde izinsiz çekim yaparken gözaltına alındı. İstanbul Valiliği, yanlarındaki bir Türk vatandaşı ile birlikte gözaltına alınan Rus muhabir ve kameramanın gözaltı süresinin 3 gün uzatıldığını duyurdu.

İNSANSIZ HAVA ARACI MERKEZİNDE ÇEKİM YAPIYORLARDI

İstanbul'daki İHA üretim tesisi yakınlarında çekim yaparken yakalandılar. Rusya'da yayın yapan NTV televizyonunun muhabiri ve kameramanı, yanlarındaki Türk vatandaşı ile birlikte gözaltına alındı.

İstihbarat birimlerinden edinilen bilgiye göre; akredite olmayan ve herhangi bir çekim izni almayan muhabir ve kameraman, görüntülü takip sistemi ile tespit edilerek gözaltına alındı. İki çalışanlarının İstanbul'da polis tarafından gözaltına alındığını doğrulayan Rus televizyon yöneticileri de çalışanları için Rusya Dışişleri ve İstanbul Başkonsolosluğu'na başvuruda bulunduklarını açıkladı.

VALİLİK: 2 RUS GAZETECİ VE BİR TÜRK GÖZALTINA ALINDI

İstanbul valiliğinden yapılan açıklamada, "İHA AR-GE merkezinin bulunduğu ve fotoğraf-video çekiminin izne tabi olduğu bölgede izinsiz görüntü çektikleri tespit edilen Rusya uyruklu (A.P.) ve (I.M.) ile Türk vatandaşı (A.Ç.K.) İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce 03.12.2020 Perşembe günü saat 10.30 sıralarında gözaltına alınmıştır. Şahıslar hakkında başlatılan soruşturma devam etmektedir. Gözaltı süresi Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla (3) gün uzatılmıştır" İfadelerine yer verildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS