İstanbul'da yağış ve fırtına yüzünden tuğlalar uçtu

İstanbul'da yağış ve fırtına yüzünden tuğlalar uçtu

İstanbul'da dün uyarısı yapılan yağışlı hava ve rüzgar, etkisini gösterdi. Esenyurt’ta inşaat halinde olan bir binanın tuğlaları rüzgar nedeni ile yıkıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul sabah saatlerinden itibaren yağışlı havanın etkisi altına girdi.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından İstanbul’da yağış başladı. Sabah saatlerinden itibaren kentin Avrupa Yakası yağışlı havanın etkisi altına girdi. Yağmurun başlamasıyla trafiğin yavaşladığı görüldü. Yağmurun gün boyu etkili olacak.

Meteoroloji dün yaptığı açıklama ile İstanbul'da etkili olacak fırtınanın Kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden eseceğini belirtirken, "Meydana gelmesi muhtemel çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" şeklinde uyarmıştı.

ESENYURT'TA TUĞLALAR 1 KİŞİNİN ÜZERİNE UÇTU

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Esenyurt'ta inşaat halindeki bir binanın tuğlalarının şiddetli rüzgar nedeniyle düşmesi sonucu yoldan geçen 1 kadın yaralandı.

Adnan Kahveci Bulvarı'nda inşaat halindeki 4 katlı binanın tuğlaları, şiddetli rüzgar nedeniyle yoldan geçen 1 kadının üzerine düştü. Tuğlaların altında kalarak yaralanan kadın, sokakta bulunan aile hekimliğindeki ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı.

Olay yerinde polis ekipleri önlem alırken, inşaat halindeki binanın etrafına zabıta ekipleri şerit çekti.


Meteoroloji'den sağanak yağış, rüzgar ve fırtına uyarısı