İstanbul'da yeni yıl hazırlıkları

Video: İstanbul'da yeni yıl hazırlıkları

2020' için geri sayım başladı, dev metropolün meydanları sokakları da yeni yıla hazırlandı. Tüm meydanlar ışıklandırıldı, ulaşım için ek seferler konuldu, hava i fişek gösterileri için adresler belirlendi. Yeni yılda İstanbul’un kritik kurumları da görev başında olacak.

2020'ye saatler kala, İstanbul Büyükşehir Belediyesi de yeni yıl hazırlıklarını tamamladı. Yeni yıla sokakta girmek isteyen İstanbullular için mega kentin tüm meydanları rengarenk ışıklandırıldı. Yeni yılı sokaklarda karşılayacak İstanbullular için Ortaköy’de deniz yüzeyine platform kurulacak, görkemli bir havai fişek gösterisi düzenlenecek.

Yeni yıl gecesi metro, metrobüs, otobüs tramvay ve vapur sefer sayıları artırıldı. İETT, 22:00-06:00 saatleri arası 17 hatta 672 ek sefer düzenleyecek. Yenikapı'dan Atatürk Havalimanı, kirazlı ve Hacıosman'a yapılacak seferlerin yanı sıra, Kadıköy - Tavşantepe, Üsküdar  Çekmeköy ve Levent - Hisarüstü hatlarında metro seferleri sabaha kadar devam edecek.


Yılbaşı önlemleri kapsamında AKOM'da da kriz merkezi kurulacak. İtfaiye, zabıta, İGDAŞ, İSKİ gibi kurumlar herhangi bir olumsuzluğa karşı teyakkuzda olacak. Yeni yıl gecesi güvenlik önlemleri de artırıldı. Emniyet ve jandarma ekipleri görev yapacak. İstanbul’da 8'i hava ve deniz aracı olmak üzere bin 853 motorize ekip, 60 bin 716 personel ve 650 detektör köpeği görev başında olacak


Trafikte de tedbirler alınacak, trafik önleyici devriyeler ve kavşak ve kritik güzergahlarda görev yapacak trafik timlerinin sayısı arttırılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS