Bedelli askerlikte son dakika gelişmeleri: Bedelli yaşı 28, ücreti 20 bin TL

Video: Bedelli askerlikte son dakika gelişmeleri: Bedelli yaşı 28, ücreti 20 bin TL
<a class="in-news-link" href="/bedelli" target="_blank" title="Bedelli haberleri">Bedelli</a> askerlik ile ilgili son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor. Hükümet bedelli askerlik düzenlemesi için geçtiğimiz günlerde düğmeye bastı. Başbakan <a class="in-news-link" href="/binali-yildirim" target="_blank" title="Binali Yıldırım haberleri">Binali Yıldırım</a> seçim sonrasını işaret etmişti ancak çalışmalar şimdiden başlatıldı.

Bedelli askerlik ile ilgili son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor. Hükümet bedelli askerlik düzenlemesi için geçtiğimiz günlerde düğmeye bastı. Başbakan Binali Yıldırım seçim sonrasını işaret etmişti ancak çalışmalar şimdiden başlatıldı.

Bedelli askerlik düzenlemesi ile ilgili hükumet kanadından olumlu mesajlar gelmeye devam ediyor. Maliye ve Milli Savunma bakanlıkları çalışmalara başladı. Maliye ücret, Milli Savunma Bakanlığı ise yaş konusundaki beklentileri değerlendiriyor. Ancak bedelli askerliğin seçimden önce çıkması çok zor görünüyor. İşte bu nedenle 24 Haziran sonrası yeni hükümet kurulur kurulmaz, bedelli askerliğin yeniden gündeme geleceği konuşuluyor. Peki kimleri kapsayacak, ne kadar ödenecek? En fazla merak edilen yaş ve bedel konusu. 2011'de yaş 30, bedel 30 bin liraydı. 2014'te ise yaş 27, bedel 18 bin lira olarak belirlenmişti. Bugün konuşulan bedelli askerlik taslağındaysa yaş 28 olarak belirlendi ancak gençler yaş sınırının 25'e çekilmesini istiyor. Ücret konusuysa şimdilik 20 bin lira.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS