İstiklal Caddesi yine kalabalık

Video: İstiklal Caddesi yine kalabalık

İstanbul Taksim’deki İstiklal Caddesi’nin kalabalığı bir türlü önlenemiyor. Sokağa çıkma kısıtlaması süresince boş kalan cadde, kısıtlamanın kalkmasıyla yine doldu. Hatta son zamanlarının en kalabalık gününü yaşadı. Benzer manzaralar Bakıköy ve Bağdat caddesinde de kaydedildi.

Maskeler ya takılmamış ya da boyunlarda. Kalabalıkta ise sosyal mesafeyi koruyarak yürümek imkansız. İstanbul'un en meşhur noktalarından istiklal caddesi, yine tıklım tıklım. Hatta son zamanlarının en kalabalık gününü yaşadı. Uzmanlar koronavirüs ile mücadelede en önemli konunun sosyal mesafe olduğunu söylüyor. Ancak istiklal caddesini dolduran kalabalık bu kurala riayet etmiyor. Mağazaların çoğu kapalı olmasına rağmen meydan iğne atılsa yere düşmeyecek kadar kalabalık. Buna 14 yaş ve altı çocukların izinli olması da eklenince Beyoğlu'nda deyim yerindeyse adım atacak yer kalmadı. Benzer manzara Bakırköy ve Bağdat Caddesi’nde de vardı.

Ramazan bayramı öncesi alışveriş yapmak için Bakırköy Cumhuriyet Meydanı en yoğun günlerinden birini yaşadı. Kimse sosyal mesafe kuralına uymazken, bazı vatandaşların maske takmadığını da görüldü.

Kalabalığın olduğu noktalarında biri de Bağdat Caddesiydi. 14 yaş ve altı çocukların da sokağa çıkmasıyla kalabalık iyice arttı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS