İtfaiyeciler Emir'i unutmadı

İtfaiyeciler Emir'i unutmadı

Ataşehir'de dün yanan bir gecekonduda alevlerin arasından kurtarılıp, hayatta kalması için itfaiye erleri ve polis memurlarının kucağında ambulansa yetiştirilmeye çalışılan 7 yaşındaki Emir'den haber var. Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Emir Soysuzlar'ın hayati tehlikeyi anlattığı bildirildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ataşehir'de İnönü Mahallesi Şimşek Sokak'ta bulunan bir gecekonduda dün çıkan yangında 7 yaşındaki Emir Soysuzlar'ı hayatta tutabilme yarışı yaşanmıştı. İtfaiye ekipleri, evde mahsur kalan 7 yaşındaki Emir'i alevlerin içinde çıkarıp müdahale etmişti. Dumandan etkilenen küçük çocuk yere yatırılarak oksijen maskesi takıldı. Küçük çocuğu kucağına alan itfaiye eri, siren sesinin geldiği yöne koşmaya başladı. İtfaiye eri yorulunca bir polis memuru, küçük çocuğu kucaklayarak ambulansa ulaştırdı. Ekiplerin ambulansa kadar taşıdıkları Emir Soysuzlar'ın Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi devam ediyor. Hayati tehlikeyi atlattığı öğrenilen küçük çocuğun dumandan etkilendiği ve bir süre daha hastanede tedavisinin devam edeceği öğrenildi. Emir'in ölümden kurtarıldığı gecekondu ise kullanılamaz hale geldi. 

İtfaiyeciler Emir'i unutmadı yattığı hastaneye gidip ziyaret etti. Emir'in dedesi, anneannesi ve kız kardeşi evden zarar görmeyen eşyalarını almaya geldi.  Emir'i kurtaran itfaiye ve polis ekiplerine teşekkür eden Emir'in dedesi Hakan Yüksekova, "İtfaiye eri alevlerin içine girmiş çocuğu yerde emekleyerek bulmuş" dedi. Emir'in sağlık durumuyla ilgili de bilgi veren dede, "Doktorlar gözlerinde bir problem var diyor. Kendine geldi, bilinci yerinde, konuşuyor" diye konuştu. Eşyaları hurda kağıt toplayanların almaması için eve geldiğini belirten Yüksekova, "Anne ve babası şu an hastanede" dedi. Emir'in kız kardeşi Kardelen ise “Yangın çıktığında annemin yanındaydım. Abimi gördüm, çok ağladım çok üzüldüm“ diye konuştu.