İtfaiyeciler Rambo gibi hazırlandı

Video: İtfaiyeciler Rambo gibi hazırlandı
Alevli halterle çalışma, lastik darbeleri altında barfiks ve yangın söndürme tatbikatı. Muğla İtfaiyesi zorlu yangınlara <a class="in-news-link" href="/rambo" target="_blank" title="Rambo haberleri">Rambo</a> gibi hazırlanıyor.

Alevli halterle çalışma, lastik darbeleri altında barfiks ve yangın söndürme tatbikatı. Muğla İtfaiyesi zorlu yangınlara Rambo gibi hazırlanıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler kampta komando eğitimi aldı. Orman ve ev yangınlarına müdahale, mahsur kalanları kurtarma, kazalara müdahale, sel baskınıyla mücadele, hayvan kurtarma gibi görev alanı geniş olunca antrenman da çok çeşitli oldu. İtfaiye erleri güne koşuyla başladı, şınav mekik gibi egzersizle devam etti. Bunun için dev lastikler kullanıldı. Kol kaslarını güçlendirmek için bazen balyozlar devreye girdi. Bazen kenarları alev alev yanan halterler. İtfaiye erleri barfiks çekerken bir yandan da yangın sırasında olası çarpmalara hazırlıklı olmaları için üzerlerine lastik atıldı. Antrenman programında yüksekte mahsur kalanları ilk yardım kurallarına bağlı olarak kurtarma da vardı. Sedyeden düzgün tutuş kurallarına kadar hepsi tek tek uygulandı. Ve tabii yangınlar. Gerek çalı gerekse otomobil yangınlarına karşı hazırlıklı olmak için devreye hortumlar girdi. Açık havada koşup güç toplayan itfaiye çalışanları, araçlarıyla ani çıkış için de hazırdı. Komando itfaiyeciler boş zamanlarında da yine sportif faaliyete devam etti. Hem idareciler hem itfaiyeciler kamptan memnun kaldı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS