İyi Parti'de 8 saat süren toplantı

İyi Parti'de 8 saat süren toplantı

İyi Parti Lideri Meral Akşener, partisinin il başkanları ile 8 saat süren bir toplantıda bir araya geldi. İl başkanlarının "Cumhurbaşkanı adayı olun" beklentilerine "Başbakan olacağım" diyerek cevap veren iyi parti lideri, kurmaylarına "Cumhurbaşkanlığını bırakın, partimizi birinci yapma hedefine odaklanın" talimatı verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İyi Parti Lideri Meral Akşener, geçtiğimiz gün partisinin il başkanları ile bir araya geldi. 8 saat süren toplantının en kritik gündem başlıkları 6’lı masa, adaylık tartışmaları ve erken seçim ihtimaliydi. İl başkanları toplantıda 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayını gündeme getirdi ve gönlümüzden geçen cumhurbaşkanı sizsiniz diyerek Akşener’den adaylık beklentilerini ifade ettiler. Akşener ise il başkanlarına “başbakan olacağım” diyerek cevap verdi ve il başkanlarına İyi Parti’nin hedefini açıkladı.

Akşener, 3 Temmuz’da İyi Parti’nin ev sahipliğinde yapılacak toplantıya ilişkin hazırlıkların sürdüğünü belirtti. Seçim güvenliğinin önemine dikkat çeken Akşener, il başkanlarına yenilenen İstanbul seçimlerini hatırlatıp, ıslak imzalı tutanakların hayati öneme sahip olduğunu belirtti. İyi Parti lideri kurmaylarına erken seçim ihtimaline hazır olun talimatı da verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Basına kapalı toplantıda Akşener projelerden de bahsetti ve il başkanlarından özellikle “gençlik ve kadın” sorunlarına hassasiyet göstermelerini, illerinde hayatına dokunmadıkları hiçbir hanenin kalmamasını istedi.