İYİ Parti'den CHP'ye: 'Bize sordunuz mu?' Cihan Paçacı soruları yanıtladı

İYİ Parti'den CHP'ye: 'Bize sordunuz mu?' Cihan Paçacı soruları yanıtladı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun son dönemde sürekli tekil konuştuğunu belirten İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, CNN TÜRK'te konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Paçacı'nın açıklamaları şöyle:

İttifaklarda buna benzer problemler yaşanıyor. MHP ile AK Parti arasında birbiriyle çelişen ifadeler bulunabiliyorlar. Cumhur ile Milet İttifakı'nın yapısı çok farklı.

Millet İttifakı'nın temelleri sağlamdır kimse buradan bir çatlak arayışı içerisine girmesin benim hassasiyetin bu taahhütler diğer ortakları da bağlayacağı için önümüzdeki zaman diliminde ittifakı oluşturan partilerden birinin görüşüne uymayan bir vaad olursa daha büyük bir problemle karşılaşabiliriz veyahut bu taahhüt, iktidara gelince gerçekleşmeyebilir.

CHP ile aramızda ne de İYİ Parti böyle bir konuma düşmeyiz. Bu tamamen prensiplere dayalı bir değerlendirmedir. Yoksa sayın Genel Başkanı bir itham söz konusu değildir. Melih Bey'in ifadelerine katılıyorum derken. Bu erken uyarı dediğiniz meseledir. Burada herhangi bir partiyi kastetmiyorum. Bu taahhütler zinciri ileride bir problem yaratabilir. Bunun dışında söylenecek bir şey yoktur. Millet İttifakı'nda çatlak arayanlar boş beklenti içine girmesinler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İYİ Parti, parti içi demokrasiyi en geniş biçimde uygulayan partidir. Partimizde herhangi bir mesele istişare edilerek karar verilir. Bu yapı maalesef diğer partilerin birçoğunda söz konusu değildir. Bugün oyunu en çok arttıran parti İYİ Partidir, bunun nedeni de budur.

Parti içi demokrasiye alışık olmadığımız için yadırgıyoruz. Farklı düşünceleri olan arkadaşların düşüncelerini rahatlıkla ifade etmesi anlamına gelir. Biz İYİ Parti olarak bu yolu açtık umarız diğer partiler de devam ettirir.