K. Irak'taki operasyonda 6 gün geride kaldı

K. Irak'taki operasyonda 6 gün geride kaldı

Pençe Harekatında komandoların Hakurk bölgesinde arazideki mücadelesi ve Hava Kuvvetlerinin operasyonları devam ediyor. Operasyon kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 27'ye yükselirken, çok sayıda mühimmat ile patlayıcı ele geçirildi. Avaşin Basyan bölgesinde de 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gece ve gündüz, havadan ve karadan Mehmetçik terör hedeflerini vurmaya devam ediyor.

Irak’ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik başlatılan Pençe harekâtında 6 gün geride kaldı.

Pençe Harekâtıyla koordineli olarak Kuzey Irak'ta Avaşin Basyan bölgesinde tespit edilen 4 PKK'lı terörist ile bir doçka uçaksavar silahı, hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.

Hakurk'ta yürütülen Pençe Harekâtında da 5 terörist daha öldürüldü. Harekâtın başından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 27’ye ulaştı.

Milli Savunma Bakanlığı operasyona ilişkin yeni görüntüleri sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Görüntülerde komandoların arazide bulduğu sığınak ve mağaralar yer aldı. Teröristlerin kullandığı 3 katlı ve 5 bölmeli mağara da operasyon sırasında imha edildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

5 adet sığınakta ise çok miktarda mühimmat ile el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Teröristlerin toprağa gömerek saklamaya çalıştığı mühimmatlar da Mehmekçik'in dikkatinden kaçmadı. Bakanlığın paylaştığı görüntülerde toprağa gömülü 2 varil içinde binden fazla doçka mermisi ile bir makinalı tüfek ele geçirildi. 

Başka bir sığınakta ise 4 adet el bombası, 2 EYP kumandası ve çok sayıda mermi bulundu.

Mehmetçiklere havadan destek veren hava kuvvetlerinin gece operasyonunda terör hedeflerini vurma anına ilişkin bir görüntüyü de paylaştı bakanlık.

Görüntülerde çatışmalar yoğun bir şekilde sürerken teröristlerin bulunduğu bir alan Türk savaş uçakları tarafından vuruluyor.