Kabine hangi gündemle toplanıyor?

Kabine hangi gündemle toplanıyor?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Gözler bir kez daha hafta başında kabine toplantısına çevrilecek. Deprem ve ardından gelen sel felaketlerinin açtığı yaraların sarılmasının ele alınacağı toplantıda iç ve dış politikaya ilişkin gelişmeler de masada olacak. Peki o başlıklar neler?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Deprem ve ardından gelen selin açtığı yaraların sarılması. Taşerona kadro ve geçici işçilerin durumu ve yaklaşan 14 Mayıs seçimleri. Kabine, kritik başlıkları görüşmek üzere toplanıyor.

Kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantının ana gündemini 11 ili vuran ve tüm Türkiye’yi acıya boğan deprem, ardından gelen sel oluşturuyor. Deprem ve selin açtığı yaraların sarılması için atılacak adımlar ve bölgenin yeniden imarı toplantıda ele alınacak, afetzedelere yönelik destekler konuşulacak.

Kabine hangi gündemle toplanıyor

Toplantıda geçici işçilere yönelik çalışmada masada olacak. Sayıları 60 bini bulan geçici işçiler, 6 ile 10 ay arasında sürelerde çeşitli kurumlarda istihdam ediliyor. Çalışma sürelerini 12 aya çıkaran formüller kabinede mercek altına alınacak.

Türkiye, 14 Mayıs’taki seçimlere kilitlendi. Kabinenin gündeminde de seçim süreci tedbirleri başta sandık güvenliği olmak üzere ele alınacak.

Dış politikada da Türkiye’nin Finlandiya’nın NATO üyeliğine olur vermesinin ardından İsveç ile sürecin nasıl yürütüleceği, Mısır’a yönelik 11 yıl sonra gerçekleştirilen ilk ziyaretin yansımaları da toplantıda gündeme gelecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kabine hangi gündemle toplanıyor

Toplantının bir gündemi de terörle mücadele olacak. Terör örgütü PKK/YPG, FETÖ ve DEAŞ'a yönelik yurt içinde ve dışında yürütülen operasyonlara ilişkin bilgi verilecek. Yaz ayları öncesi atılacak adımlar konuşulacak.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber