Kadın kılığında yurt dışına kaçmaya çalıştı

Son Dakika Haberleri

Atletico tek golle kazandı
Dortmund avantajı kaptı
Video: Kadın kılığında yurt dışına kaçmaya çalıştı

Ankara Esenboğa Havalimanı'nda kız arkadaşının belgeleriyle Londra'ya kaçmak için kadın kılığına giren Somali uyruklu şüpheli, pasaport polisinin dikkati sonucu yakalandı. Makyajını temizleyen ve başörtüsünü çıkaran şüphelinin, 2019 yılında Türkiye'ye giriş yaptığı tespit edildi.

Kadın kılığına girdi, makyaj yaptı. Başkasının pasaportuyla Londra'ya kaçmaya çalıştı. Ankara Esenboğa Havalimanı'nda kız arkadaşının belgeleriyle Londra'ya kaçmak için kadın kılığına giren Somali uyruklu şüpheli, pasaport polisinin dikkati sonucu yakalandı.Şüpheli Somali vatandaşını ele veren ise fondöten lekesi oldu. Khadija H. adına düzenlenmiş İngiltere seyahat belgesi ve oturum kartı ile pasaport kontrolüne giren Somali uyruklu şüphelinin önce belgelerdeki fotoğrafa benzemediği tespit edildi. Daha sonra kullandığı kulaklıktaki fondöten izini tespit eden pasaport polisi, şüpheliyi çıkış kapısına yönlendirdi. Diğer taraftansa kamera kayıtlarını inceledi.


Görüntülerde, bir kadının kontrol işlemlerini yaptırdıktan sonra kadın kılığındaki erkek arkadaşına belgeleri verdiğini tespit eden pasaport polisi, şüpheliyi kontrol noktasında Esenboğa Havalimanı Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerine teslim etti.Yakalanan şüpheli makyajını temizledi, başörtüsünü çıkarttı. Yapılan araştırma sonucu şüphelinin 2019'un eylül ayında İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yurda giren İbrahim M. olduğu tespit edildi.


İbrahim M. ile evrakları verdikten sonra Esenboğa'dan kaçan Khadija H. de gözaltına alındı. Şüphelilerin işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecekleri belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS