Kahramanların kurtarma hikayeleri | Video

Video: Kahramanların kurtarma hikayeleri | Video

İzmir'deki depremde adete soluk almadan çalışan arama kurtarma ekipleri, enkazlardan yaralıları çıkardı. O operasyonların her biri bir kahramanlık hikayesine dönüştü. Müdahaleler başarılı sonuçlanınca hep ekipler hem de enkazdan çıkarılan depremzedelerin aileleri sevinç yaşadı.

Gece boyunca çalıştılar, birçok kahramanlık hikayesi yazdılar.Arama kurtarma ekipleri, İzmir'deki depremin ardından enkazdan yaralıları çıkardı. Onlardan biri 62 yaşındaki Emine Eren'di. Depremde çöken Barış Sitesindeki bloklardan birinin yıkıntıları arasında kalmıştı. Neyse ki sesi geliyordu, sağlığı da yerindeydi. Ekipler onu işte böyle kurtardı.

Sevindiren haberlere her geçen saat yenisi eklendi. 53 yaşındaki Fatma Tolu depremden 15 saat sonra, Gülçin Aykut Soydan da 16 saat sonra depremde yıkılan Yılmaz Erbek Apartmanından çıkarıldı. Fadime tolu, alkışlar arasında ambulansa bindirildi.

Başarılı bir operasyonla kurtarılan Erol Subaş da alkışlarla hastaneye uğurlandı.

Kurtarılanlardan biri de 15 yaşındaki Günay Özışık. Kamerayla yeri tespit edilen Günay, soğukkanlılığıyla ekiplerin işini kolaylaştırdı. Kurtarılarak sedyeye alınan genç ambulansa alınarak hastaneye kaldırıldı.

Yaşadığı şokun etkisiyle oğlunun enkazdan çıkarıldığına inanmayan Günay'ın annesini ekipler sakinleştirdi.

Depremin üzerinden 17 saat sonra, enkazdan sevindiren üç haber daha geldi. İnci Okan, Hülya Özmet ve Nurcan Tosun enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

Depreme Yılmaz Erbek Apartmanında yakalanan Hülya Özmet de sarsıntıda göçük altında kaldı. Hummalı bir çalışmanın sonunda ekipler yaralı olarak ulaştı ona, Özmet böyle çıkarıldı evinin enkazından.

Aynı dakikalarda bir sevindirici haberde Barış Apartmanından geldi. Nurcan Tosun için verilen mücadele de başarıyla sonuçlandı. Enkazın altından çıkarılan Nurcan Tosun, ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıdldı.

Kurtarılanlar arasında 16 yaşındaki İnci Okan da vardı. Bayraklı ilçesinde 8 katlı Rıza Bey Apartmanında köpeği ile kalmıştı enkazda. 17 saat sonra ona da ulaştı ekipler. Okan ve köpeği saatler sonra gün ışığına çıkarıldı.

Depremin vurduğu Bayraklı'da 9 apartmanda zamana karşı yarış sürüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS