Kalkınma ajansları devrede

Video: Kalkınma ajansları devrede

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları aracılığıyla üç aşamalı "koronavirüs ile mücadele ve dayanıklılık" programını başlattı. Salgın riskini azaltmaya yönelik projeler desteklenecek. Ajanslara başvuru süreleri 2 ay uzatılacak ve salgın sonrasına ilişkin iyileştirme çalışmaları hemen başlayacak.

Kalkınma Ajansları da koronavirüsle mücadele kapsamında devrede. Sanayi ve Teknoloji bakanlığı 26 kalkınma ajansı aracılığıyla üç aşamalı Kovid-19 ile mücadele ve dayanıklılık programını başlattı.

Programın bütçe büyüklüğü 220 milyon lira. Kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile firmalar yararlanabilecek. Başvurular haftanın her günü elektronik olarak başvuru yapılabilecek.

Öncelikle salgın riskinin yayılımını en aza indirmeye yönelik acil çözüm sunan projeler desteklenecek.

Destek için, virüsün yayılımının önlenmesi ve kontrol altına alınması, halk sağlığı için acil hazırlık ve müdahale çalışmaları, salgının ülke, bölge ekonomisine olumsuz etkilerinin azaltılması temel öncelik olacak.

İkinci tedbir ise süre ertelemeleri. Uygulaması devam eden projelere ilişkin sözleşme süreleri de 2 ay süreyle uzatıldı ve salgın sonrası iyileştirme çalışmaları, bölgelerde en çok etkilenen sektörler ve toplum kesimleri için yapılabilecekler tespit edilip, raporlanacak. Koronavirüs sonrası için çalışmalar şimdiden başlatılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS