Kamikaze İHA "KARGU"da yeni teslimat

Kamikaze İHA "KARGU"da yeni teslimat

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yerli imkanlarla geliştirilen "Kamikaze İHA" KARGU'nun güvenlik güçlerine teslim edildiğini duyurdu. Mehmetçiğin harekat kabiliyetini artıran sistem hem hedefi gözetliyor hem de imha ediyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Taşınabilir döner kanatlı vurucu İHA. Kısa adı KARGU. Hem hedef tespit edebiliyor hem de o hedefi imha edebiliyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Güvenlik güçlerimize taşınabilir döner kanatlı vurucu İHA KARGU'larımızın yeni teslimatlarını gerçekleştirdik. Şu ana kadar 200'den fazla da ihraç ettiğimiz KARGU, yüksek ihracat potansiyeli taşıyan yerli-milli sistemlerimizden biri haline geldi" dedi.

Mehmetçiğin sahadaki kabiliyetini artıran sistem, görüş içi ve görüş ötesi hedefleri bulup imha edebiliyor. Tek personel tarafından kullanılan KARGU, otonom olarak uçabiliyor. Üzerinde bulunan kamera sistemi ile hem gece hem de gündüz görev yapan sistem, belirlediği hedefi kamikaze yöntemiyle hassasiyetle vurabiliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

KARGU'nun sadece yurt içinden değil, yurt dışından da talip var. Sistem daha önce güney Amerika ve Asya'ya da ihraç edildi.