Kamuda çalışan engellilere eğitim

Kamuda çalışan engellilere eğitim

Kamuda çalışan engelliler Marmaris'te bir araya geldi. İşlerinde daha verimli ve başarılı olmaları için Türkiye Sakatlar Konfederasyonu'nun düzenlediği eğitim seminerine katıldılar. Engelliler hem kampta eğlendi hem de eğitimle kariyerlerine yeni yön çizdi. CNN TÜRK muhabiri Gökçe Tümer, o seminere katılarak engellilerin sesi oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hepsinin bir engeli vardı ama havuzda yüzerken bunun bir önemi yoktu. Onlar için düzenlenen gecede şarkılar işaret diline çevrildi. Muğla Marmaris'te bu yıl kamuda çalışan engellilere özel eğitim semineri düzenlendi. Etkinliğe Türkiye Sakatlar Konfederasyonu ev sahipliği yaptı.

Kamuda çalışan engelliler için düzenlenen eğitim seminerinde engelliler bir araya gelerek sosyalleşti. Aynı problemleri yaşayan engelliler bir aradayken engelleri unuttu. Bir yandan eğitim alırken bir yandan da tatil yaptılar.

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu her sene verdiği eğitim seminerleri ile hem engellileri birbirleriyle buluşturacak hem de verdiği eğitimlerle onlara katkıda bulunacak.