Kar esir aldı, 3 saatte kurtarıldılar

Video: Kar esir aldı, 3 saatte kurtarıldılar

Bolu otomobilleriyle kara saplanan aile, 3 saat sonra kurtarıldı. Muş'ta da içinde 20 yolcunun bulunduğu servis minibüsü karda mahsur kaldı.

Düzce'de yaşayan 4 kişilik Gözütok ailesi yeni yılın ilk gününde Abant Gölü'nde günübirlik tatil yapmak istedi. Oktay, Şenay, Cihan ve Neslihan Gözütok, Düzce'den Bolu'ya doğru otomobille yola çıktı.


Oktay Gözütok, Abant yolundaki yoğun trafiğe takılmamak için Sinekli Yaylası üzerinden Abant'a ulaşmak istedi. Ancak bir süre sonra yoğun kar yağışının etkisiyle otomobil karda mahsur kaldı.


Mahsur kalan Gözütok ailesi hemen telefona sarıldı, yardım istedi. Ailenin imdadına Düzce İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri yetişti. Yaklaşık 3 saat sonra aileye ulaşan ekipler, mahsur kalan aileyi kurtardı. Kara saplanan otomobil ise traktörle karın içerisinden çıkarıldı.


Muş'ta Üçevler Grup Köy Yolu'nda, yoğun kar ve tipi nedeniyle içinde 20 yolcunun bulunduğu servis minibüsü kara saplandı. İhbar üzerine Muş İl Özel İdaresi'ne bağlı ekipler olay yerine gitti.


Ekindüzü Köyü'ne gitmeye çalışan minibüsteki 20 yolcu ekiplerin hummalı çalışması sonucu 3 saatte kurtarıldı. İş makinesi servise köye kadar eşlik etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS